Účinky bylinných čajů

Bylinkové čaje spousta lidí miluje. Někomu vyhovuje bylinková chuť, která je jemná a specifická pro každou jednotlivou bylinku, jiní zase preferují bylinkové čaje z toho důvodu, že bylinky mají pozitivní vliv na naše zdraví a můžete si skrze ně například zlepšit imunitu, uklidnit trávicí systém nebo zklidnit sám sebe, pokud jste ve stresu. Bylinné čaje se vyrábí ze sušených bylinek. Lze sehnat jak sáčkové čaje, tak sypané, které tvoří přímo sušená směs bylinek, kterou zalejete horkou vodou a necháte vylouhovat. Můžete zvolit buď jedno druhový čaj, nebo bylinkovou směs, kde máte rovnou několik bylin v jednom šálku.

čaj

A jaké bylinkové čaje například máme?

Kopřivový čaj

Kopřivu většina lidí považuje za plevel, kterého je třeba se zbavit. Přitom čaj z kopřivy nám může nabídnout opravdu skvělé benefity pro naše tělo. Podporuje metabolismus a má detoxikační účinky, takže je skvělý třeba při zavodnění organismu. Působí protizánětlivě a budete za něj rádi i v případě infekcí močového měchýře. Pomůže i při menstruačních bolestech.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je bylinka s drobnými žluto-bílými kvítky a specifickou vůní, která se odráží i na chuti čaje. Heřmánek je zklidňující, doporučuje se pít před spánkem, jelikož přispívá k delšímu a klidnějšímu spánku. Pomůže vám také v případě, že vás trápí vaše trávení a máte problémy, jako je třeba nadýmání. Skvělý je i při nachlazení a rýmě. Podporuje i vaši imunitu.

heřmánkový čaj

Zázvorový čaj

Zázvor se využívá nejen jako bylinka, ale využívá se třeba i v kulinářství. Oceníte ho zejména při nemocech, jako je nachlazení neb chřipka. Doporučuje se pít při vysokých teplotách, protože dokáže vaši teplotu snížit. Má pozitivní vliv i na váš dýchací systém. Obsahuje velké množství vitamínů, které podpoří vaši imunitu, například C nebo B. Budete si jen muset zvyknout na specifickou ostrou, pálivou chuť.