Vestavěná skříň se vám také musí líbit

Máte v plánu pořídit si vestavěnou skříň a už máte přibližnou představu o její koncepci? Tyto záležitosti se většinou řeší tak, že se nejprve vyměří daný prostor, a pak se vytvoří systém vnitřního uspořádání, aby vám vyhovovalo rozmístění zásuvek a regálů pro oblečení, obuv, sportovní potřeby, hračky, úklidové prostředky, krmiva pro zvířata atp.

ramínka na posteli

Co je však u vestavěných skříní z Prahy také důležité, je jejich vnější vzhled. Budou se osazovat posuvnými dveřmi a ty by měly mít také požadovanou barvu a vzor. Uvědomte si, že vestavba na míru, to je především obrovská plocha, která zůstává v obytném prostoru volná, tím pádem svým způsobem připomíná „holou zeď“. A jak si tuto zeď vymalujete, tak také se na ni budete dívat.

šaty ve skříni

Bílá skříň – s bílou nic nepokazíte a hodí se téměř ke všemu. Je to nejlépe kombinovatelná barva a navíc odráží ze všech barev nejvíce denního světla a slunečního záření, tím pádem se vám místnost opticky zvětší. Nebudete se uvnitř cítit sevření, což je docela důležitý moment zejména pro malé byty typu garsoniér a jednopokojových příbytků.

Pastelové odstíny – jednobarevná skříň v barvě žluté, zelené či tyrkysové může zvednout náladu a dodávat energii. Je známo, že barvy rozveselují mysl a úspěšně bojují proti depresím. Je to dobrá forma antistresu a oceníte ji hlavně ve dnech zatažené oblohy a omezeného slunečního svitu, což bývá hlavně od října do března.

Fototapety – uvažujete-li o fototapetě anebo přímo o potisku na laminované posuvné dveře, buďte velmi uvážliví, aby vás téma oslovovalo i po delší době. Vhodné jsou například motivy květin nebo ovoce, horských panoramat, moře a oceánů a dalších čistě přírodních záležitostí. Pohled na přírodní scenérii rovněž dodává energii, hlavně musí jít o pozitivně laděné téma, tedy rozhodně ne třeba takové sršně, pavouky a jedovaté hady.