Kdy přezout pneu?

Spousta z vás už určitě má přezuto. Konečně se oteplilo a vy už se těšíte jak si svého mazlíčka přezujete na letní pneumatiky. Pokud ale přezuté nemáte, tak vůbec nevadí. Nikde není zákonem psané, že si zimní pneumatiky musíte přezout. Ale i tak by jste to měli zvážit. Jezdit na zimních pneumatikách v létě se moc nedoporučuje. Jen že spousta lidí když už má zimní pneumatiky, které už neobují další zimu, tak je aspoň v létě dojezdí. Je to chyba? V tom se já moc nevyznám. Tak že bohužel neporadím, ale vím, že to tak dělá spousta lidí. 

auto

A kdy je teda to pravé počasí na přezutí zimních pneumatik na ty letní? Velkou a hlavní roly hraje hlavně venkovní teplota a taky povětrnostní podmínky. Ale kdo je určuje? Co je na mysli tím povětrnostní podmínky. Většinou už se přezouvá v dubnu. Ale jak dobře víte, tak v dubnu ještě v nějakých oblastech je sníh, nebo se tvoří ještě námrazy. Tak že pokud by jste do takové oblasti v jeli a ještě nebyl čas na přezutí zimních pneumatik a vy už měly letní, mohlo by se taky nejspíše stát, že za tohle budete pokutováni. Hraničním bodem je teplota cca 7 stupňů, kvůli tomu ale nemusíte stále koukat na rtuť teploměru, aby jste hned jak se tahle teplota objeví jeli do servisu nebo utíkali do garáže přezouvat pneumatiky. 

auto

Taky určitě nemusíte měnit pneumatiky prvním jarním dnem. I v tenhle den se můžou objevit ranní námraza na silnici a nebo dokonce i sněžený. Není nadarmo si ještě chvilinku vyčkat a jezdit tak po cestě bezpečně. Dále se může stát, že vy příjdete do garáže a zjistíte, že tyhle letní pneumatiky už jsou nepoužitelné, tak se budete honit so servisu, aby jste si koupily rychle nové, aby jste už měli přezuto. 

Jednoduše a stručně, pro přezutí zimních pneumatik na letních nelze určit. Jelikož počasí si kolikrát dělá co chce. Tak že se zkuste řídit zdravím rozumem. A ještě vyčkat.