Když vám instalatér z Ostravy nainstaluje podlahové topení

Máte zájem o podlahové vytápění? Takových zájemců je celá řada a většina z nich je zároveň dobře informována o tom, jaké jsou výhody tohoto řešení, a naopak jaká nepříjemná úskalí vás tu mohou zastihnout.

Pořizovací cena – podlahová vytápění bývají dražší, musíte s tím počítat již předem, abyste nebyli nepříjemně překvapeni. Tento argument je však zpravidla jediným negativem, o němž se zmiňují odborné i laické zdroje.

regulátor topení

Možné defekty a úniky vody – podlahová topení si lidé instalovali již před mnoha desítkami let, ovšem s jistým „mrazením v zádech“, kdy jim bylo jasné, že v případě nějaké závady, zejména úniku vody z praskliny v potrubí, bude nutné vystěhovat z obýváku nábytek a vrhnout se do místnosti se sbíječkou. Tak tuto obavu dnes klidně hoďte za hlavu, protože existují metody, jimiž instalatéři v Ostravě, i kdekoli jinde, vyhledávají unikající vodu. Využívá se k tomu například akustická tyč Hykron anebo formovací plyn, jimiž odhalíte skrytou závadu naprosto přesně, a vybourá se pak jen malý kousek podlahy, nikoli třeba její celá polovina.

termostat topení

Nesrovnatelně odlišné teplo – k těm pozitivním vlastnostem podlahového topení si zařaďte tepelnou energii, která se do místnosti šíří úplně jinak, než z radiátorů. V první řadě prostupuje od podlahy vzhůru po celé její ploše, čímž je zajištěno teplo v obytném prostoru velice rovnoměrné. Jinými slovy, nestudí vás bosé nohy a není vám horko v obličeji.

Reflexologie v praxi – jestliže doma rádi chodíte bosí (a třeba i v ponožkách), a nepoužíváte žádnou domácí obuv, pak s topením v podlaze získá váš záměr výrazně lepší podobu. Chodidla patří k nejcitlivějším místům na těle a dopřejeme-li jim teplo, bude to mít značný pozitivní efekt na naši psychiku, podobně, jako reflexní masáže, které se jistě ne náhodou provádí právě na bosých chodidlech.

5/5 - (2 votes)