Nemáte auto ale hodilo by se vám?

Všude vidíme, že aut jezdí po českých silnicích velké množství. Je to dáno zejména tím, že lidé jsou nuceni dojíždět za prací i desítky kilometrů a často neexistuje přímý spoj a nebo nejezdí v době, kdy to člověk potřebuje. Výsledkem jsou zácpy a problémy s parkováním. Města tak tíživou situaci řeší tím, že zpoplatňují parkování i lidem, kteří zde bydlí. Má to vést ke snížení počtu aut, jenže když je auto potřeba, žádný poplatek s tím nic neudělá a tak jsou tato “řešení” spíše způsobem, jak z lidí dostat další peníze navíc.

škoda volant

Extrémní problémy s parkováním znají obyvatelé i návštěvníci našeho hlavního města. Je prakticky nemožné tady zaparkovat, protože téměř všude jsou modré zóny pro obyvatele. Na jednu stranu je to skvělé, že místní mají vyhrazená stání, na druhé straně ale například pracující mají často smůlu. Kdo nemá auto jako by nebyl, ale roste počet lidí, kteří se auta vzdali dobrovolně.

Jak se začalo zdražovat, zdražily samozřejmě i pohonné hmoty. To donutilo některé majitele vozů aby se jich zbavili. Jde většinou o lidi, kteří se dostanou kam potřebují hromadnou dopravou. Jenže někdy by potřebovali auto i oni. Pro takové případy existují půjčovny aut. Můžete si půjčit auto z nabídky, předložíte dva doklady totožnosti s fotografií a můžete jezdit. Jen pozor, auto musíte vrátit v den který je uvedený ve smlouvě, jinak se dostanete do prodlení a půjčovna je oprávněná vám účtovat penále. Je potřeba si podrobně přečíst smluvní podmínky ať nejste nepříjemně překvapeni.

škoda fabia

Mnoho půjčoven má v nabídce různé druhy vozů – sedany, kombíky i dodávky. Velmi oblíbená je Škoda Fábia combi II TDI, která má větší kufr, ale příjemné rozměry pro cestování po městě. Pokud se chystáte třeba na dovolenou na Lipno a nechcete jezdit autobusem, půjčte si právě tuto Fabii se spolehlivým motorem a příjemně nízkou spotřebou.