Stavět či nestavět?

Každé stavbě předchází projekt. Nejen projekt na samotnou stavbu, ale i na všechny přípojky ke stavebnímu pozemku, jako je přípojka elektrické energie, přípojka vody a kanalizace a někdy i přípojka plynu. To všechno může být někdy složitější než samotná stavba, protože bez těchto přípojek vám stavbu nepovolí a protože se musíte nějakým způsobem připojit ke stávající síti, která může být od vašeho pozemku vzdálená.

Abyste mohli na své pozemku začít stavět, musí být pozemek označen jako stavební pozemek v katastru nemovitosti. A pokud je takto označen musí být možnost, jak k němu dovést všechny přípojky. Bez toho stavba nebude.

voda

Pokud potřebujete zpracovat projekt vodovodní přípojky, musíte oslovit projekční kancelář, která ví, jaké všechny dokumenty jsou k přípojce potřebné. Výkresová dokumentace musí být zpracovaná pečlivě, aby se zabránilo pozdějším haváriím, aby nedošlo někdy k překopnutí potrubí. Stejně důkladná dokumentace musí být i k přípojce elektrické energie. Začít stavbu aniž byste měli k pozemku přivedené tzv. inženýrské sítě je bláhové. Bez elektřiny nepustíte míchačku, nepustíte vrátek apod. Elektřina je základ, ale ani bez vody to nepůjde.

voda

Pustit se do stavby rodinného domku je odvážný krok, který ovlivní v podstatě zbytek našeho života. Na začátku je spousta vyřizování, od stavebního povolení, přes projekty inženýrských sítí, většinou i vyřizování hypotéky, to vše chce spoustu času a trpělivosti. Ale odměna v podobě vlastního bydlení, to za to rozhodně stojí. Bydlení v prostoru, který si sami navrhnete, včetně zahrady, kterou si osadíte dle své vlastní fantazie. No není to krásná představa? Chtěli byste bydlet v rodinném domku, ale stále váháte, že to bude moc zařizování? Nečekejte na zázrak a běžte do toho! Život máme jen jeden a rychle utíká, a stále na něco čekat se nevyplácí.