Blíží se výměna pneumatik

Naše právní předpisy regulují spoustu věcí, někdy i zbytečně a komplikovaně. Mezi předpisy patří i některé servisní prvky ohledně automobilů, i když v tomto případě je asi správně že máme vyhlášku, protože řada lidí neuvažuje co by se mohlo stát, kdyby si pneumatiky nevyměnili. Můžeme samozřejmě používat i celoroční pneumatiky, ale nejsou tak dobré pro jízdu na sněhu nebo ledu jako ty zimní, takže v případě nehody jde vina za tím, kdo má horší pneumatiky. A to je fakt, který většinu lidí k přezutí na zimní dokáže snadno přesvědčit.

výměna pneumatik

Na trhu jsou desítky výrobců pneumatik, mají různé vzorky a některé se hodí na sníh, ale ne na led. Při výběru pneumatik je potřeba sledovat recenze a podrobnou specifikaci, a samozřejmě musíte vědět rozměr pneumatik přesně pro vaše vozidlo. Pokud jste měnili kola, musíte věnovat pozornost tomu, aby velikost kol byla zapsána v technickém průkazu, jinak můžete mít problém.

auto pneu

Nechávat si gumy koupit?
Mnoho lidí si raději koupí pneumatiky sami a poté i s nimi přijedou do servisu, kde si je nechají vyměnit. Někdo si zase nechá gumy sehnat od servisu. V každém případě je ale potřeba také vychytat dobu přezutí. Tak jako čekáme na Zmrzlé muže do poloviny května na to, abychom mohli ven dát květiny a zasadit přísadu aby nám nezmrzla, je nejspíš stejně dobré počat do této doby s přezouváním auta. Ono se může stát že i v květnu budou přízemní mrazíky a tak můžeme najet do zmrzlé kaluže a dostat smyk. Se začátkem zimní i letní sezony servisy pochopitelně praskají ve švech a je těžké si auto nechat přezout hned z kraje, protože servisy mívají plno na několik týdnů. Zkuste si termín zarezervovat třeba měsíc dopředu, a uvidíte, jestli vám servis vyjde vstříc a bude s vámi počítat. I tady platí že je dobré si vydaný servis “proklepnout” podle recenzí na internetu.