Vytápějte dům tepelným čerpadlem


Kdy se hodí využít této technologie?

Jestliže se tu nedá topit dřevem – v současné době prudkého nárůstu cen energií se mnoho lidí obrací k levnějším alternativám vytápění, nežli je zemní plyn a elektřina. Přece jen je položka za teplo jednou z nejvyšších v našem rodinném rozpočtu a nežijeme nikde na Kanárských ostrovech, abychom teplo v zimních měsících nemuseli vůbec řešit. K nejlevnějším metodám vytápění objektů patří zdroje pro palivové dřevo, jako jsou krby a krbová kamna, ovšem ne všude je to možné využít. V některých objektech je nedostatek prostoru pro skladování dřeva, špatný příjezd vozidla pro zásobování dřevem atp. Nezapomínejte také na to, že topit dřevem vás zaměstná – musíte dřevo zpracovat, pokud není nařezané a naštípané, a musíte neustále přikládat a udržovat oheň, aby nevyhasl, musíte vynášet popel a někam jej ukládat atd.

tepelné čerpadlo

Jestliže často opouštíte dům – budete-li neustále někde na cestách a v domě se zdržovat přerušovaně, může to být problém, protože vás to pak donutí znovu a znovu zatápět a udržovat oheň alespoň po nějakou dobu. Dům pak může rychleji vychladnout, pokud oheň uhasne, takže nelze mluvit o nějakém tepelném komfortu. Vytápění dřevem se hodí spíše tam, kde jsou lidé neustále přítomni, a jsou fyzicky zdatní k tomu, aby mohli manipulovat s palivovým dřevem.

technologie tepelných čerpadel

Jestliže jste fyzicky handicapovaní – fyzický handicap dokáže téměř znemožnit provádět náročnější práce v domácnosti včetně topení dřevem. Právě zde se hodí tepelné čerpadlo v Plzni, které významně ušetří náklady na vytápění ve srovnání s elektrokotlem či plynovým kotlem, a navíc je prakticky bezúdržbové. Nemusíte vyvíjet v podstatě žádnou fyzickou námahu a můžete opustit dům i na delší dobu, třeba i na několik dnů, protože zařízení pracuje samočinně podle nastaveného režimu podle pokojového termostatu.