I vy na něj můžete mít


Vlastnit auto je pro nás víceméně běžné už desítky let. Nikdy to nebyla věc, kterou by si mohl koupit úplně každý. Naprostá většina lidí si na auto musela našetřit, protože odjakživa šlo o poměrně drahou věc. V devadesátých letech se lidem začínaly zvedat příjmy, rozšiřovaly se možnosti a tak se zvedl i počet lidí, kteří si auto mohli koupit. Dnes na něj má snad každý díky tomu, že na trhu s ojetými auty lze sehnat i auto za 10 tisíc korun. Samozřejmě půjde o auto, které bude mít nejlepší roky za sebou, ale často mnoha lidem například na pár kilometrů dojíždění do práce stačit bude. Otázka je, jak to bude s bezpečností u takového auta.

škoda fabia

Posledních pár let se nese v duchu velkého zdražování, a ani auta na tom nejsou jinak. Nejlevnější modely dnes stojí i půl milionu korun a to je vzhledem ke zdražování úplně všeho vysoká částka pro většinu běžně pracujících lidí. S průměrným příjmem a placením bydlení mnoho lidí na auto nedosáhne ani za podmínek splátek, které často prodejci nabízí.

peníze banka

Spousta lidí propadla kouzlu leasingu, protože díky němu mohou mít auto v pronájmu například dva roky, a pak ho vymění za jiné. Má to řadu výhod – auto fakticky nevlastníte, je stále majetkem leasingové společnosti, ale můžete ho užívat plně po celou dobu, kterou máte sjednanou ve smlouvě. Některým lidem ale vadí že auto nikdy nebude jejich, a stále by uvítali, kdyby měli možnost si auto pořídit do osobního vlastnictví. Někteří ale mají smůlu, protože nejen banky, ale i nebankovní instituce většinou řeší, zda klient neměl insolvenci nebo exekuce. Pokud ano, půjčku nedostane.

Půjčka na auto bez registru je ale k dostání u některých institucí, které si samy zjistí jak na tom zájemce o půjčku aktuálně finančně je. Je to i váš případ? I pro vás se může najít způsob jak si odvézt domů nové nebo zánovní auto.