Jak se naučit kreslit?


Kreslení není jenom pouhé umění, řekla bych, že je to prostě jakási určitá magie. Nádherně kreslit totiž neumí každý. Vyžaduje to trpělivost a chtít. A taky nejspíše musíte mít alespoň trochu dar od Boha, jinak prostě kreslit umět nebudete, ani kdybyste se na hlavu postavili. Já jsem kreslit zkoušela a vždycky z toho vylezlo něco hezkého, neřekla bych ale, že umím kreslit. Spíše jsem se o to snažila. Taky jsem se jednu dobu hrozně snažila, aby moje kresby vypadaly prostě nádherně a profesionálně jak ostatní kresby, které jsem obdivovala na internetu a podobně, ale nikdy se mi to nepodařilo. Hold asi mám dar na něco jiného.

oko

Ale to neznamená, že vy se kreslit naučíte. určitě ano, chce to jen, abyste si věřili a pak všechno půjde snáz. Nesmíte se toho bát a vzdávat to. Já jsem byla i na kurzech malování, které mi trochu více nastínily a přiblížily kreslení jako takové. Jak stínovat, jak držet tužku při kresbě, a že mám začínat malovat spíše jednoduché věci a až potom přecházet na ty složité. A opravdu to tak bylo. Když jsem si vzala rady z kurzu k srdci a začala jsem je plnit, kreslení mi lépe šlo a už to nebyly jenom kostrbaté výtvory, které nikdo nechtěl vidět.

m

Za některé obrázky mě pochválila i celá rodina a já jsem na sebe tehdy byla pyšná. I když to nebylo ideální a dokonalé, vytvořila jsem to já. A o to více mě jejich pochvala těšila. Ale pak jsem se tomu po nějaké době přestala věnovat. Možná, že kdybych nepřestala, tak bych teď už kreslila úplně jinak a dá se říct profesionálněji a lépe. Jenže já jsem tehdy měla hodně starostí a na nic jsem neměla ani pomyšlení. Teď občas ještě něco namaluji na papír, ale už ne tak moc, jako předtím. Ale dcera je ve věku, kdy už si ráda začíná kreslit všemožné věci – tak to nejspíše asi bude v tomhle celá po mně, nemyslíte?