Užijte si plavbu na Vltavě v poklidu a bez stresu


Že by i vodáci zažívali při plavbě na Vltavě stres, když je to řeka celkem bezpečná a s převahou dobře splavných jezů? Ano, je to tak, stres tudy obchází zejména na začátku letních prázdnin, kdy se do kempů nahrnou stovky lidí a je tu doslova „hlava na hlavě“. A není divu, vždyť je Vltava nejkrásnější řekou ve střední Evropě a toto si uvědomují i zahraniční vodáci, dokonce i z Německa a z Rakouska, kteří využívají půjčovnu raftů Vltava z Vyššího Brodu Cvakni se.

Český Krumlov

Zarezervujte si termín na červen – červen je měsíc letního slunovratu, Slunce je na obloze šestnáct hodin den co den, a to se vyplatí patřičně využít. V červnu tu bývá výrazně méně lidí, a to je přesně to, pro potlačení stresu potřebujete.

Dovolená před vámi – máte-li naplánovaný ještě nějaký prázdninový pobyt, například v Krkonoších nebo na Šumavě, který tentokrát vyměníte za trekové boty a batoh, můžete se těšit na to, že až plavba skončí, je před vámi další skvělé dobrodružství. A vězte, že na vodě to utíká velmi rychle, tak abyste nebyli zklamaní z toho, že máte po dovolené.

noční Krumlov

Pitný režim – víte, že na vodě vás může zastihnout i úpal, i když máte pod sebou dostatek vodního osvěžení? Problém nastává zejména v kombinaci s dehydratací, kdy zapomínáte doplnit tekutiny do organismu. Doporučujeme být v pití alkoholu střídmější a zajistit si dostatek kvalitní neperlivé vody a pasterizovaných ovocných koncentrátů. Ideální je pomerančový džus bez cukru, který i skvěle zasytí a dodá energii.

Pobyt na souši – každý vodák by měl také myslet na to, že odpoledne vystoupí z lodi, a že večerní program vyžaduje pohyb po souši. V červnu je vidět až do dvaadvaceti hodin a o zábavu se vám postará na Vltavě spousta historických památek. Navštívit byste měli Český Krumlov, Rožmberk nad Vltavou, klášter Vyšší Brod, klášter Zlatá Koruna a zříceninu hradu Dívčí Kámen. A máte-li rádi daleké výhledy, zajděte do Třísova do části obce Nad Vsí, kde se nachází místní koupaliště, a odkud je fantastický výhled do krajiny Českobudějovické pánve.