Stěhování z Prahy na dlouhou vzdálenost


Zakoupili jste nebo zdědili nemovitost mimo Prahu a chtěli byste tam bydlet již natrvalo, ačkoli obýváte v hlavním městě velký byt na lukrativní zóně? Proč ne, jestliže vám již tamní prostředí velkoměsta nevyhovuje, a těch důvodů může být celá řada, například velký hluk, smog, silný automobilový provoz a špatné mezilidské vztahy, může vám přinést tato změna vítané zpestření pro zbytek života a možná tu najdete i jeho pravý smysl.

stěhování z Prahy

Jedná-li se například o rekreační oblast na Šumavě, vzdálenou od Prahy více než dvě stovky kilometrů, budete postaveni před úkol, jak zvládnout stěhovací proces buď svépomocí, anebo se stěhovací firmou. S čím vám stěhováci pomohou a proč raději svěřit tuto operaci na právě jim?

stěhování na Šumavu

Jízda na jeden zátah – kdybyste se stěhovali sami, například s dodávkou nebo přívěsným vozíkem, a šlo by o vzdálenost dvaceti, třiceti kilometrů, podniknete čtyři nebo pět jízd a máte vystaráno, jenže u vzdálenosti dvou set kilometrů, a navíc do vyšších nadmořských výšek mimo dálniční spoj, vám stěhování zabere třeba celý týden. Tehdy má skutečný význam jet se stěhovacím vozem typu nákladního auta na jeden zátah, a máte klid.

Nábytek a velké spotřebiče – stěhovací firmy nejlevnějšího stěhování v Praze disponují nejen potřebnou technikou a dopravními prostředky, ale i svalnatými chlapy – těžkou partou. Ta zvládne přemístit nejen starožitný nábytek, ale i klavírní křídlo o hmotnosti půl tuny. A máte-li doma nábytek rozebíratelný, vyplatí se jej rozebrat a na novém místě znovu smontovat, protože by se při jeho přenášení mohl poškodit a ve spojovacích dílech rozviklat. Demontáží a montáží nábytku se také zabývají stěhovací firmy, není pak problém se s nimi domluvit i na rozmontování vestavěné skříně na míru nebo kompletní kuchyně i s vestavěnými spotřebiči. Na tyto práce mnohdy amatéři nestačí a navíc každý není kutil, co se denně ohání šroubovákem a vrtačkou.